תיקי עור Tuscany Bags - תיקי עור לנשים וגברים מאיטליה

.

 תיקי עור יוקרתיים לנשים וגברים

 

FULL GRAIN  LEATHER
או בשמו העברי "עור גרגרים מלא" :השכבה העליונה של העור .מטופל עם צבעים aniline אשר מסיסים ולא מסווים את פני השטח הטבעי של העור. סיב אנכי זה של העור הינו החלק החזק והעמיד ביותר של העור,עמיד בפני סדקים ,קילופים וחורים .עור זה חזק וכתוצאה מכך עמיד גם ללחות. חלק מהיופי של עור גרגרים מלא הוא המראה הייחודי שלו,כל פיסה מספרת את הסיפור של החיה. הסימנים והאי סדרים נשמרים ,צלקות שנגרמו לחיה כתוצאה של מפגש עם גדר תיל או קקטוס, עקיצות חרקים, אפילו קמטים. כל מי שבבעלותו מוצר מעור זה יבחין בזאת.עם הגיל,פיתוח עשיר של פטינה מוסיף יופי טבעי ובלתי מתפשר ... זהו הסוג היחידי של עור ,שכמו יין משתבח עם הזמן. בקיצור, העור הטוב ביותר שכסף יכול לקנות ולכן עור זה משמש לרוב המוצרים שלנו !

TOP FULL GRAIN LEATHER
דיי מבלבל...משום שעור זה אינו השכבה העליונה של העור כשמו אלא השכבה השנייה
פני השטח של העור הוסרו במכונה לליטוש עור בכדי להסיר את ה'פגמים'.אומנם העור נראה אחיד יותר, אבל זה גם אומר כי העור הרבה פחות עמיד מאשר עור גרגרים מלא.
Top full grain הינו העור הנפוץ ביותר לייצור מוצרים קטנים ועדינים משום שהוא דק יותר, גמיש יותר ופחות יקר מאשר דגנים מלאים full grain מה גם שהעבודה איתו מאתגרת פחות


SAFFIANO LEATHER
חתימה ופטנט של בית העיצוב Prada.
עור Saffiano במקורו עשוי מעור עגל באיכות הגבוהה ביותר.
עור Saffiano שמקורו באיטליה שבו הוא הומצא לכאורה על ידי מריו פראדה עצמו. בפראדה רשמו פטנט על עטיפת העור החדשה והשתמשו בעבור רבים מתיקיהם המצליחים ביותר מאז.לאחר שפג תוקף הפטנט, מותגים אחרים החלו להשתמש בעור Saffiano.
עור Saffiano מפורסם בעזרת הקווים האלכסוניים שלו, דפוס חוצה אשר מכווצים לתוך ציפוי שעווה המקנה לעור ברק קל.
עור Saffiano יכול להיות עשוי מעור אמיתי או מלאכותי.

CORRECTD GRAIN LEATHER
עור מתוקן : ידוע גם בשם "עור אמיתי", מיוצר באמצעות שכבות העור שנותרו לאחר פיצול העור העליון , בדיוק כמו עור גרגר עליון ,העור עובר עיבוד " sanded " כדי להסיר פגמים טבעיים.בדרך כלל,מרססים את פני השטח בחומר דמוי עור למראה טבעי .עם זאת, עיבוד זה משנה את התכונות הטבעיות  של העור.


BONDED LEATHER
מורכב משאריות עור. זה כולל את האבק ואת השבבים המלוכדים יחד באמצעות פוליאוריתן או לטקס על גבי גיליון סיבים. לעתים קרובות באמצעות ריסוס של מגוון חומרים מלאכותיים יכול להיראות כמו עור מלא.לא ניתן לקבוע את אחוז העור הטבעי אלא אם היצרן בוחר לחשוף זאת - וזה מאוד לא סביר. עור זה בעל הדירוג הנמוך ביותר שקיים בעור ,משום שלמעשה עשוי משאריות עור ותוספים שונים.

COWHIDE
עור פרה :חיה גדולה למדי,אז יש לה עור עבה והרבה !! עור הפרה עבה ובדרך כלל עבה מדי כדי להיות שימושי עבור מוצרי עור של היומיום
בדרך כלל נהוג לחתוך את העור שיהיה דק יותר ושימושי למטרות שונות.
העור מורכב משתי שכבות משולבות עיקריות :
CORIUM( גלד) ו GRAIN (תבואה).
סיבי הקולגן שנמצאים ב בcorium - דקים וגמישים יותר וככל שמתקרבים לשכבת ה GRAIN הם נעשים צפופים והדוקים יותר עם הגיל ולכן עור העגל רך,חלק ועדין הרבה יותר.
החלק העליון של ה GRAIN פונה כלפי חוץ (שיער) יכול להכיל כתמים כמו עקיצות חרקים, סימני מתיחה, צלקות ועוד .משמעות הדבר היא כי החלק העליון של ה GRAIN הוא buffed (מוברש) לעתים קרובות כדי להפוך את העור לאחיד יותר ובשלב זה העור מקבל את דירוג האיכות

NAPPA LEATHER
עור נאפה: נקרא על שם מקום גילויו,"נאפה" שבקליפורניה ארה"ב.
עמנואל מאנה עובד החברה Sawyer Tanning טבע את המונח עור נאפה בשנת 1875 .
עור נאפה הוא
מונח כללי לעור רך, חלק ובעל כרום שזוף.עור נאפה מזוהה במיוחד מעור פרה,עגל או כבש. עור זה הוא בדרך כלל רך מאוד למגע.
עור נאפה  משמש למגוון פריטים כגון: תיקים, כפפות, מעילים, ארנקים, נעליים ופנים המכונית. עם זאת, עור בעלי החיים עלול  ל"התקלקל" ולהתפרק (decomposin)
בכדי למנוע זאת מבצעים "שזוף" ראשוני. שיזוף הוא תהליך שצובע את עור החיה,השיזוף נעשה לרוב מן הצומח ואו חומרים מלאכותיים על מנת למנוע את התפרקותו..

PROTECTED LEATHER
עור מוגן: שאינו  מרוסס, החלק התחתון של העור. החלק שמנותק מהתבואה בין ה GRAIN ו ה CORIUM, ולו שמות רבים ושונים- ממש ,אבל ממש מבלבל !! אנשים רבים מתייחסים לשכבה התחתונה של העור כמו "עור אמיתי", לעומת עור מלאכותי faux .

SPLIT LEATHER
עור מפוצל: (מה שגורם לעור להיות דק עד מאוד) לעתים קרובות מצופה בפולימר כדי לחקות עור מלא. עם זאת עור זה אינו חזק ולא עמיד לאורך זמן.
עוד שימוש עבור עור מפוצל הוא זמש שעובר עיבוד להקנות לו את המראה NAPPED ("מחוספס/לא חלק) לרוב נוטים לבלבל עור זמש עם עור NUBUCK שעשוי מעור מלא שעבר עיבוד המקנה לו את מראה ה NAP ההבדל הוא שעור  NUBUCK איכותי יותר חזק ועמיד מאשר עור הזמש.

BRIGDE LEATHER
עור
ברידג': זהו עור טבעי ה
צבוע בצביעה ידנית בצבעים טבעיים מן הצומח שזוכה לגימור מבריק.עור הברידג' לרוב מאופיין בצבעים כהים: חום אדמה, חום שוקולד ושחור.אולם קיים גם בצבעים נוספים כמו אדום,קוניאק וחום בהיר.


מה ההבדל בין עור PU ועור אמיתי ?

עור PU הוא עור מלאכותי שנוצר כדי להיראות ולהרגיש כמו עור אמיתי, מבלי להשתמש בעור חיה אמיתי. זה בטוח לומר כי כאשר אתם רואים ארנק  "עשוי מעור PU" , זה לא עור אותנטי. ישנן מספר דרכים לייצר עור PU  והנפוץ ביותר הוא השימוש בעור מפוצל משולב עם פוליאוריתן המודבק על גבי משטח. למרות שעור PU שונה מעור אמיתי ישנם עדיין מספר קווי דמיון עם הדבר האמיתי. אחרי הכל, עור PU נוצר כדי לשטות בחוש הראייה והמגע. עור PU הוא למעשה סוג אחד של עור FAUX.
פוליאוריתן ,עור מלאכותי עשוי מחומרים פלסטיים הזולים מעור חיה אמיתי. במקור שימש בתעשיית הבגדים עבור החלק העליון לנעליים מבריקות.
עור PU משמש גם לריפוד ורהיטים עם מרקם עקבי ונוח במונחים של תחזוקה. 

איך מזהים עור אמיתי ?

תיקים עשויים עור מקורי הם חלק כיתתי מאלה העשויים מזויפים. בכל פעם שאתם פותחים ארנק לשלם עבור תיק עור, דאגו שלא תטעו ותביאו מציאה הביתה! עם התפתחות הטכנולוגיה זה הופך להיות דילמה גדולה לזהות תיק עור אמיתי מעור מזויף. בסופו של דבר תיק עור אמיתי הוא סמל למעמד ואישיות, עור מזויף משקף דביקות.

כאן אנו מציגים כמה טריקים מהירים לזיהוי תיק עור מקורי, כך שלא תשלמו בסופו של דבר עבור יהלומים ותיקחו הביתה אבנים נוצצות !

1.קצוות מחוספסים הוא המאפיין העיקרי של תיק עור אמיתי.
בדקו את שולי התיק. בתיקי עור מקוריים תמיד יהיו קצוות גסים מחוספסים ואילו בתיקים מזויפים ,יהיו קצוות מושלמים של פלסטיק או משהו סינטטי.

2.משטח לא מושלם צורח תיק עור אמיתי !
האם משטח תיק העור מרגיש כמו חלוקי נחל או גרגירים? עור אמיתי הוא בעל דפוס לא עקבי עם פגמים קלים. עור מזויף הוא אחיד עם נקבוביות מפוזרות באופן שווה אשר צועק מזויף! יתר על כן, עור אמיתי עשוי מעור בעלי חיים טבעי ובעל נקבוביות לא אחידות כמו שלנו.

3.בדיקת קמטים
כיצד להכיר תיק עור אמיתי על ידי Scratch & Press Test
בדיוק כמו עור אנושי, עור אמיתי הוא אלסטי ומשנה את צבעו בזמן מתיחה. כאשר מותחים עור אמיתי, תראו דפוסים מקומטים נעלמים ובאים כשמשחררים.עור מזויף לא מושפע וישמור על צורתו ונוקשותו.

4.בדיקת מים

עור אמיתי תמיד סופג לחות ואילו עור מזויף לעולם לא סופג מים ,אלא המים יישארו עליו. עור אמיתי יספוג מים או רוק תוך שניות ,המצביע על אמינותו.

5.מבחן צריבה לזיהוי תיק עור אמיתי.
עור אמיתי נשרף ? שום עור אמיתי לעולם לא נשרף !
למרות שאיננו ממליצים לבצע זאת, אך זהו רק מבחן מבדיל. אם הדלקתם גפרור מתחת לתיק העור הוא לא יתלקח ,אלא יפלוט פונג בשרני. ואילו עור דמוי נשרף בלהבה ומייצר ריח של פלסטיק בוער.

6.בדקו את הגב והחורים שקיימים בתיק.

בחנו מקרוב את גב העור. אם החורים אינם אחידים ויש להם גימור זמש, אז התיק הוא מקורי. נהפוך הוא, למותגים המזויפים תופרים פיסת עור ארנק לתגית, מגובה בבד או פלסטיק. יתר על כן, חורים עגולים ואחידים הם בגידה .

7.מבחן מבנה: 
הסימן הגדול ביותר בין תיק עור מקורי למזויף הוא האיכות הכוללת. כאשר הנחתם את שניהם , תיק העור האותנטי יהיה חסון בהרבה, מובנה וזקוף. העור המזויף לא יעמוד ישר; ישאר מקופל, ולא יהיה מובנה.

8.ריח כדי לזהות תיק עור מקורי.
השתמשו בחוש הריח שלכם כדי לבדוק את מקורות תיקי העור. עור אמיתי תמיד מריח 'עור' גם אם הוא מטופל ! בעוד עור מזויף, תמיד מריח מפלסטיק או סינטטי.

9.מבחן רוכסן של תיק עור מקורי.
רוכסנים, תגים וחגורות הם תוספים שמוסיפים יוקרה לתיקי עור אמיתיים. רוכסן חלק הוא המזכרת האידיאלית של תיק מקורי עור ,ואילו רוכסן קשה נאבק מעיד שהוא מזויף.

10.סיפור החום של תיק עור.
אם תיק העור שלכם מעניק תחושה חמימה וחמימה אז מזל טוב יקיריי .יש לכם תיק עור אמיתי. אתם יכולים לזהות בקלות את ההבדל בין מזויף למקור עם המגע , תיק מזויף ייתן מגע קר ותרדמת. כאשר מגיע למשקל, תיק עור מקורי יהיה כבד מכיוון שיהיו בו אבזמים, רוכסנים ושאר אביזרים באיכות גבוהה. מצד שני, עור מזויף יהיה קל במשקלו עם אביזרים באיכות ירודה.

11.קנו ממוכר מוכר.
יקריי ,הרוב  לא מקצועיים ונדרש תרגול כדי להבדיל בין אמיתי למזויף. אני מציע לכם להוציא את המזומנים שהרווחתם קשה ולקנות ממוכר וחנות אמינים.

12.התמקדו בתווית.
בראש ובראשונה הדבר שיש להסתכל בתיק עור הוא התוויות. לאחר מכן בדקו  אם החומרה מצופה זהב? ואם כל התגיות נכונות ותואמות ?

13.עור אמיתי תמיד יקר.
אם קיבלתם אות ירוק מהבדיקה הראשונית בדקו את תג המחיר. תיק עור אמיתי הוא תמיד משחק יקר ולא תמצאו משהו סביר מדי. אף חנות לא תמכור את תיקי העור שלהם בחצי מחיר ותפסיד.

אימרו לא לתיקי עור מזויפים !

רחובות מפורסמים מוצפים בזיופי לואי ויטון והרמס. קל להעתיק את הסגנון והעיצוב של מותגים גדולים, אך אי אפשר לחקות את איכות היוקרה שלהם. גם אם אנו חושבים מנקודת האנושות, זייפנים מייצרים את מרכולתם במפעלים לא מוסדרים, מעסיקים ילדים עם תנאי עבודה לא נאותים כדי לחסוך בעלויות.

אתם לא חושבים שמגיע לכם תיק עור יוקרתי אמיתי לפני שאתם יוצאים מהבית?

מילים אחרונות: המראה האמיתי של תיק עור מקורי הוא בגלל החוסן, המשיכה המעודנת והקלאסית שלהם.
ולבסוף או שאוהבים אותם או שלא, בהחלט אין נכון או לא נכון זאת רק שאלה של טעם אישי.

עבור אחדים זה מרגיש מיותר להשקיע בתיק עור יוקרתי,עבור אחרים תיקי עור יוקרתיים  הם חותמת של יוקרה, אינדיבידואליות ואוסף שגורם לגאווה.